Полтава Live

   
22:35 - Vitalii Kulik ДЖУНГЛІ, ЯК ВОНИ Є Днями ходив у трек до джунглів еквадорських приток Амазонки. Відразу скажу, що індіанці тут цілком адаптовані, ...

ДЖУНГЛІ, ЯК ВОНИ Є
Днями ходив у трек до джунглів еквадорських приток Амазонки. Відразу скажу, що індіанці тут цілком адаптовані, з смартфонами та супутниковим телебаченням. Проте, за 150$ вам можуть показати танці розмальованих голих мужиків із обов'язковлю участю шамана (це ще 20$). Думаю, якщо на Полтавщині в якомусь селі запропонувати 150$ можна ще й не таке влаштувати. Тому ми обмежилися лише треком у супроводі індіанця кечуа Фабіо.
Дякуючи йому, ми скуштували термітів т...а лимонних мурах (на смак нічого так), знайшли їстівні гриби, розібралися у видах какаобобів. Їли насіння білого какао. Знайшли легендарне дерево "бальса", з якого прадавні індіанці робили плоти і перетинали Тихий океан до Австралії. Полювали на анаконду, але вона нас проігнорувала:) Бачили прототип дерева життя з фільму "Аватар":)
Фабіо розповідає англоіспанським суржиком місцеві легенди та запрошує скуштувати чантокурас. Це така лічинка пальмового жука. Смачно.
Bogdana Babych Julia Shkurko Oleksandra Kudrytska

( Vitalii Kulik )
09:55 - Олег Кулініч Працюючи на окрузі, систематично цікавлюся проблемами шкіл у райцентрах і селах, спілкуюся з керівництвом навчальних закладів, вчи...

Працюючи на окрузі, систематично цікавлюся проблемами шкіл у райцентрах і селах, спілкуюся з керівництвом навчальних закладів, вчителями. Поміж іншого, педагоги часто звертаються з проханням посприяти організації екскурсій для дітей. На Полтавщині дуже багато історико-культурних пам’яток, і, здавалося б, не потрібно далеко їхати, щоб їх побачити. Але ж, тим не менше, все це впирається в проблему транспорту та фінансів.

Тому разом з редакцією газети «Просто РАЙОНКА», яка виход...ить у мене на окрузі, ми вирішили організувати постійний конкурс «Ми – чудовий, дружний клас!». Умови конкурсу прості – школярам потрібно розказати про їхні класи, про їх досягнення, надіслати фотографії з шкільного життя.

Першим переможцем конкурсу став З-й А клас Решетилівської початкової школи. Призом стала п’ятигодинна екскурсія по історичним місцям та музеям Полтави, на яку поїхали 24 учні. Класний керівник 3-го А Юлія Борисівна Григоренко стверджує, що дітям дуже сподобалося і всі вони були страшенно задоволені. Особливо це важливо для тих діток, які мають особливі потреби, адже у Юлії Борисівни інклюзивний клас. А всі ми знаємо, що безбар’єрне середовище, на жаль, поки по факту відсутнє…

Юлія Борисівна каже, що на оголошення про проведення конкурсу наштовхнулася випадково у газеті, зайшовши до мами. Як бачимо – перемогти було зовсім не складно, хоча вчитель зізнається, що не надто вірила у подібні конкурси. Я ж радий посприяти тому, що діти матимуть можливість гарно провести час, і головне – з користю для свого розвитку, освіти і світогляду.

( Олег Кулініч )

25 лютого 2017

24 лютого 2017
13:37 - Владислав Бухарєв Сьогодні з трибуни парламенту було оголошено два мої запити, з якими я звернувся до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету Ве...

Сьогодні з трибуни парламенту було оголошено два мої запити, з якими я звернувся до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету:

- перший запит стосується виділення коштів з Державного бюджету України на 2017 рік для добудови житлового будинку в місті Тростянець Сумської області з метою забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей.
Відповідно до початкового проекту це 90 квартирний житловий будинок, який знаходиться на балансі... Тростянецької міської ради. На даний момент, ця будівля є довгобудом. Ступінь її готовності 35%.
Добудова цього будинку надасть можливість забезпечити житлом 160 осіб, які віднесені до категорії учасників та інвалідів АТО і знаходяться на квартирному обліку органів місцевого самоврядування Тростянецького району.
Мій запит спрямований саме на те, щоб знайти кошти на добудову будинку, оскільки сьогодні це питання не може бути вирішене за рахунок фінансового ресурсу місцевих бюджетів і потребує виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

- другий запит щодо виділення коштів з Державного бюджету України на 2017 рік для проведення негайного капітального ремонту або будівництва нового мосту через річку Ворскла в селі Климентове Охтирського району Сумської області.
В останні роки цей міст експлуатується у надзвичайному режимі та потребує капітального ремонту. Наразі існує постійна загроза аварійного закриття руху, припинення міжобласного сполучення по напрямках Суми–Харків, Суми–Полтава, що визначаються значними вантажними та пасажирськими перевезеннями. Альтернативної об’їзної дороги немає.
Місцева влада, дорожньо-патрульна поліція, мешканці неодноразово зверталися до Служби автомобільних доріг в Сумській області щодо ремонту або реконструкції чи побудови нового мосту, та це питання котрий рік не вирішується. За останні роки фахівці неодноразово здійснювали обстеження мосту, зокрема було виконано детальне дослідження профільним науковим інститутом. Висновки дуже незадовільні: міст перебуває в аварійному стані та потребує невідкладного ремонту, наразі обмежено його вантажопідйомність. Проект капітального ремонту мосту розроблено, але впровадження проекту не фінансується.
Основна мета мого запиту – звернути увагу Прем’єр-міністра на кричущу проблему республіканського рівня і спонукати Уряд, нарешті знайти кошти хоча б на негайний капітальний ремонт мосту через річку Ворскла в селі Климентове Охтирського району Сумської області.

( Владислав Бухарєв )

23 лютого 2017

22 лютого 2017

21 лютого 2017

20 лютого 2017
Найактуальніші новини Полтави та Полтавської області. Стрічка оновлюється щохвилинно, автоматично оновлюючи новини Полтава, репортажі з місця подій Полтави, економіка Полтавської області, політика Полтави, культурне життя, спорт в Полтаві.